Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

1.12.2018

FILMOVÝ FESTIVAL EUNIC 2018 - „1968: A YEAR OF CHANGE“

Korejský cluster EUNICu a Historické muzeum hlavního města Soulu zahájily 4. ročník filmového festivalu EUNICu. Letošní ročník pod názvem „1968: A Year of Change“ si u příležitosti 50-letého výročí připomene bouřlivé události tohoto období. Každou sobotu od 3.11. do 1.12. uvede festival celkem 9 filmů z 8 evropských zemí. Kromě mistrovských děl světoznámých režisérů, jakými jsou Jean-Luc Godard, Ingmar Bergman, Carlos Saura nebo Stanley Kubrick, se na festivalu představí také dva německé filmy – „Die Legende von Paul und Paula“ a „Ich bin ein Elefant, Madame“, maďarská komedie „Made in Hungária“ či italský dokumentární film „Assalto al cielo“. České centrum Soul uvede v korejské premiéře komedii Petra Nikolaeva Báječná léta pod psa jako připomínku Pražského jara a invaze vojsk Varšavské smlouvy do Československa. Projekce zahájí krátkými přednáškami řada filmových i dalších odborníků. Na festival také zavítá maďarský režisér Gergely Fonyó či německý kulturolog a historik Andreas Kötzing.

4.12.2018

Vánoční Česká kavárna

České centrum Soul a korejští studenti z Katedry bohemistiky a slovakistiky na Korejské univerzitě cizích jazyků v Jonginu zakončili letošní školní rok na poslední České kavárně tematicky věnované nadcházejícím vánočním svátkům. Česká kavárna, kterou od roku 2013 spolupořádá Katedra bohemistiky a slovakistiky na Korejské univerzitě cizích jazyků a České centrum Soul, je mimo-přednáškový školní projekt, jehož cílem je korejským studentům bohemistiky přiblížit českou kulturu interaktivní formou. Koná se 4-krát do roka a poslední akce v roce je tradičně věnována českým vánočním zvykům. Během poslední letošní akce se studenti prostřednictvím krátké prezentace seznámili s oslavami vánočních svátků a tradičními vánočními zvyky v ČR. Vítězové soutěže ve zpívání koled a vědomostního kvízu si odnesli malé dárečky. Nechyběla ani ochutnávka české vánoční kuchyně. Na závěr studenti zahájili výstavy 1918 a 1968, které se konají u příležitosti 3 významných výročí – 100 let od založení Českoslovenka, 50 let od invaze vojsk Varšavské smlouvy do Československa a 30 let od založení Katedry bohemistiky a slovakistiky na Korejské univerzitě cizích jazyků.

21.11.2018    |    23.11.2018

Česká bižuterie - minulost a současnost

V návaznosti na uvedení výstavy současné české bižuterie Handmade Dreams v 1. polovině letošního roku v Koreji uspořádalo České centrum Soul ve spolupráci s Centrem pro podporu výroby šperku v Soulu, Fashion Jewelry Town v Tägu a Muzeem šperku v Iksanu sérii přednášek hlavního kurátora Muzea skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou Pera Nového. Přednášky určené především vysokoškolským studentům a pedagogům příslušných oborů, návrhářům i výrobcům šperků pod názvem „Česká bižuterie – minulost a současnost“ představily fenomén jablonecké bižuterie včetně historického vývoje výroby skleněných šperků na území Čech od 3. stol. př.n.l. až po současnou produkci předních českých firem a ateliérů. V Soulu a Tägu se Petr Nový navíc zúčastnil setkání s místními umělci, odborníky a zástupci korejských firem.

Česká centra a výročí 2018

20.6.2018    |    24.6.2018

Mezitím na jiném místě - 100 let českého komiksu

V rámci Mezinárodního knižního veletrhu v Soulu byla uvedena výstava Mezitím na jiném místě – 100 let českého komiksu, která nabízí v kurátorském výběru Pavla Kořínka a Tomáše Prokůpka jedinečnou příležitost nejen k rekapitulaci národních komiksových dějin ale zároveň i obraz stoleté historie samostatného státu. Výstava představuje českou tvorbu v mnohosti jejích podob i v historických souvislostech. Tematickým zacílením na ústřední žánry, zlomové momenty a mezikulturní inspirace touží nabídnout jakýsi vějíř vyprávění o moderním českém komiksu a jeho „prvním století“. Výstava je doplněna široký výběr publikací a aktivity pro nejmenší návštěvníky.

ČESKÁ CENTRA

Novinky

Galerie
Videa

Galerie

19. 12. 2018

Výstava Handmade Dreams pokračuje

S podporou Velvyslanectví ČR v Soulu uspořádalo České centrum Soul a Muzeum šperku v Iksanu výstavu české bižuterie pod názvem Handmade Dreams. Výstava proběhla od 13. března do 8. dubna 2018 v Muzeu šperku v Iksanu. Návštěvníci měli možnost seznámit se se současnými trendy české bižuterie, od tradičních výrobků přes moderní design až po vize reprezentované vítěznými návrhy soutěže Master of Crystal. Při této příležitosti podepsala ředitelka Českého centra Soulu Michaela Lee a ředitel Muzea šperku v Iksanu Čong Won-sop memorandum o spolupráci.

19. 12. 2018

Výstava Handmade Dreams se loučí

České centrum Soul a Fashion Jewelry Town v Tägu uspořádali s podporou Velvyslanectví České republiky výstavu české bižuterie pod názvem Handmade Dreams. Výstava proběhla ve Fashion Jewelry Town v Tägu od 9. do 29. dubna 2018. Návštěvníci měli možnost seznámit se se současnými trendy české bižuterie, od tradičních výrobků přes moderní design až po vize představované vítěznými návrhy ze soutěže Master of Crystal. Při této příležitosti podepsala ředitelka Českého centra Soul Michaela Lee a ředitel Fashion Jewelry Town v Tägu Kim Tchä-hjong memorandum o spolupráci v oblasti výroby bižuterie a šperků.

19. 12. 2018

Výstava Handmade Dreams se poprvé představila v Koreji

České centrum Soul a Centrum pro podporu výroby šperků v Soulu připravily za podpory Velvyslanectví České republiky společnou výstavu české bižuterie a korejských šperků. Skrze práce českých a korejských designérů měli návštěvníci příležitost seznámit se současnými trendy ve výrobě české bižuterie i korejského šperkařství. Výstava se konala v tradičním korejském domě v Centru pro podporu výroby šperků v Soulu od 26. 1. do 24. 2. 2018. Při této příležitosti podepsala ředitelka Českého centra Soul Michaela Lee a ředitel Centra pro podporu výroby šperků v Soulu I Hwang-džä memorandum o spolupráci mezi oběma institucemi.

06. 12. 2018

Setkání s českými autory

Autoři Michal Ajvaz, Marek Šindelka a Bianca Bellová se osobně setkali s návštěvníky Mezinárodního knižního veletrhu v Soulu dne 22. 6. 2018.

Videa

Video placehodler

Velvyslanectví České republiky v Soulu

Adresa:

Embassy of the Czech Republic

7F, K Twin Towers, B dong, 50, Jongno 1-gil, Jongno-gu, Seoul, 03142 Republic of Korea

Telefon: +82 (0)2 725 6765-6

Fax: +82 (0)2 734 6452

E-mail:  seoul@embassy.mzv.cz

Web: www.mzv.cz/seoul

 

CZECHTOURISM

Adresa: 2F, 19, Dongmak-ro 8-gil, Mapo-gu, Seoul, 121-840 Republic of Korea

Telefon: +82 (0)2 322 4210

E-mail: seoul@czechtourism.com

Web: www.czechtourism.cz

 

CZECHINVEST

Adresa: 17, Gyeonghuigung 1-gil, Jongno-gu, Seoul, 03176 Republic of Korea

Telefon: +82 (0)2 720 6080

E-mail: seoul@czechinvest.org

Web: www.czechinvest.org/cz

 

Češi v Koreji

FB: https://www.facebook.com/groups/Cesivkoreji/