Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

11.4.2019

Velikonoční Česká kavárna

České centrum Soul a Katedra českého a slovenského jazyka na Univerzitě cizích jazyků v Jonginu již tradičně zahajují nový školní rok otevřením České kavárny. Cílem tohoto mimopřednáškového projektu je korejským studentům bohemistiky přiblížit českou kulturu interaktivní formou a současně jim nabídnout prostor pro sdílení zkušeností ze studijních pobytů a stáží v České republice. Česká kavárna se koná pravidelně třikrát až čtyřikrát do roka. Tematicky se věnuje především oslavě svátků, tradičním českým zvykům a obyčejům či připomíná významná výročí a osobnosti české historie. České centrum Soul a korejská Katedra českého a slovenského jazyka na tomto projektu spolupracují již sedmým rokem. Letošní první Kavárna studenty blíže seznámí s tradičními velikonočními zvyky v České republice. Součástí programu bude například soutěž o nejkrásnější velikonoční vejce či ochutnávka velikonočních pokrmů.

20.3.2019    |    31.5.2019

Digitální výstava 1918 & 1968

Digitální výstava 1918 & 1968, která se v Koreji poprvé představila v prostorách Českého centra Soul na konci minulého roku, pokračuje na Katedře bohemistiky a slovakistiky na Korejské univerzitě cizích jazyků v Jonginu. Výstava představuje rozšířenou verzi panelové výstavy Československá státnost 1918 & 1968. Během letního semestru budou mít tak korejští studenti bohemistiky jedinečnou příležitost se prostřednictvím rozsáhlých textů, řady fotografií a také krátkých dobových záznamů podrobněji seznámit s historií vzniku Československa a obdobím 60. let. Projekt připravila Česká centra a Ministerstvo zahraničních věcí ČR u příležitosti 100. výročí založení Československa a 50. výročí událostí Pražského jara a následné okupace Československa vojsky Varšavské smlouvy.

2.3.2019    |    30.4.2019

12 světů

České centrum Soul a Knihovna Dogok uvedou v Soulu od 2. března do 30. dubna výstavu 12 světů, která v kurátorském výběru literárního a výtvarného kritika Radima Kopáče představuje reprezentativní výběr 12 současných českých ilustrátorů komiksu a knížek pro děti. Výstava se zaměřuje na autory mladší a střední generace oceňované kritikou i samotnými čtenáři nejen doma ale i v zahraničí. Návštěvníci se tak mohou blíže seznámit s tvorbou Davida Böhma, Pavla Čecha, Dana Černého, Lucie Dvořákové, Renáty Fučíkové, Venduly Chalánkové, Lucie Lomové, Galiny Miklínové, Petra Nikla, Jaromíra Plachého a Vhrsti. Každý z autorů velmi originálním a od jiných umělců naprosto odlišným způsobem vytváří pro čtenáře zcela nový svět plný fantazie, do kterého mohou prostřednictvím výstavy nahlédnout i ti nejmenší čtenáři.

1.2.2019    |    24.12.2019

1968

V prostorách Českého centra Soul bude od 1.2. do 24.12. 2019 ke zhlédnutí panelová výstava 1968, jež připomene přesně 50 let, které letos uplynuly od tragického činu Jana Palacha. Návštěvníci budou mít příležitost blíže se seznámit s událostmi Pražského jara a následnou invazí vojsk Varšavské smlouvy do Československa. Výstava usiluje o vytvoření celkového pohledu na situaci Československa té doby zasazením do mezinárodního a historického kontextu a kromě vývoje, který zmíněným událostem předcházel či po nich naopak následoval, se také věnuje československé společnosti, kultuře a umění 60. let. Výstavu připravila v loňském roce Česká centra a Ministerstvo zahraničních věcí ČR. Do konce února bude panelová verze výstavy navíc doplněna o rozšířenou digitální verzi.

27.12.2018    |    28.2.2019

DIGITÁLNÍ VÝSTAVA 1918 & 1968

V prostorách Českého centra Soul byla zahájena digitální výstava 1918 & 1968, kterou připravila Česká centra a Ministerstvo zahraničních věcí ČR u příležitosti 100. výročí založení Československa a 50. výročí událostí Pražského jara a následné okupace Československa vojsky Varšavské smlouvy. Digitální výstava je rozšířenou verzí panelové výstavy Československá státnost 1918 & 1968. Kromě rozsáhlých textů se mohou návštěvníci seznámit s moderními dějinami České republiky také prostřednictvím řady fotografií a krátkých videí. Výstava bude v Českém centru Soul probíhat až do konce února.

1.12.2018

FILMOVÝ FESTIVAL EUNIC 2018 - „1968: A YEAR OF CHANGE“

Korejský cluster EUNICu a Historické muzeum hlavního města Soulu zahájily 4. ročník filmového festivalu EUNICu. Letošní ročník pod názvem „1968: A Year of Change“ si u příležitosti 50-letého výročí připomene bouřlivé události tohoto období. Každou sobotu od 3.11. do 1.12. uvede festival celkem 9 filmů z 8 evropských zemí. Kromě mistrovských děl světoznámých režisérů, jakými jsou Jean-Luc Godard, Ingmar Bergman, Carlos Saura nebo Stanley Kubrick, se na festivalu představí také dva německé filmy – „Die Legende von Paul und Paula“ a „Ich bin ein Elefant, Madame“, maďarská komedie „Made in Hungária“ či italský dokumentární film „Assalto al cielo“. České centrum Soul uvede v korejské premiéře komedii Petra Nikolaeva Báječná léta pod psa jako připomínku Pražského jara a invaze vojsk Varšavské smlouvy do Československa. Projekce zahájí krátkými přednáškami řada filmových i dalších odborníků. Na festival také zavítá maďarský režisér Gergely Fonyó či německý kulturolog a historik Andreas Kötzing.

ČESKÁ CENTRA

Kontakt

 

  České centrum Soul

Adresa:

17, Gyeonghuigung 1-gil, Jongno-gu,

Seoul, 031 76 Republic of Korea

Telefon: +82 (0)2 6272 0002

Fax: +82 (0)2 6272 0009

E-mail: ccseoul@czech.cz

Najdete nás: http://seoul.czechcentres.cz/cs/o-nas/kontakt/

 

Novinky

Galerie
Videa

Galerie

19. 12. 2018

Výstava Handmade Dreams pokračuje

S podporou Velvyslanectví ČR v Soulu uspořádalo České centrum Soul a Muzeum šperku v Iksanu výstavu české bižuterie pod názvem Handmade Dreams. Výstava proběhla od 13. března do 8. dubna 2018 v Muzeu šperku v Iksanu. Návštěvníci měli možnost seznámit se se současnými trendy české bižuterie, od tradičních výrobků přes moderní design až po vize reprezentované vítěznými návrhy soutěže Master of Crystal. Při této příležitosti podepsala ředitelka Českého centra Soulu Michaela Lee a ředitel Muzea šperku v Iksanu Čong Won-sop memorandum o spolupráci.

19. 12. 2018

Výstava Handmade Dreams se loučí

České centrum Soul a Fashion Jewelry Town v Tägu uspořádali s podporou Velvyslanectví České republiky výstavu české bižuterie pod názvem Handmade Dreams. Výstava proběhla ve Fashion Jewelry Town v Tägu od 9. do 29. dubna 2018. Návštěvníci měli možnost seznámit se se současnými trendy české bižuterie, od tradičních výrobků přes moderní design až po vize představované vítěznými návrhy ze soutěže Master of Crystal. Při této příležitosti podepsala ředitelka Českého centra Soul Michaela Lee a ředitel Fashion Jewelry Town v Tägu Kim Tchä-hjong memorandum o spolupráci v oblasti výroby bižuterie a šperků.

19. 12. 2018

Výstava Handmade Dreams se poprvé představila v Koreji

České centrum Soul a Centrum pro podporu výroby šperků v Soulu připravily za podpory Velvyslanectví České republiky společnou výstavu české bižuterie a korejských šperků. Skrze práce českých a korejských designérů měli návštěvníci příležitost seznámit se současnými trendy ve výrobě české bižuterie i korejského šperkařství. Výstava se konala v tradičním korejském domě v Centru pro podporu výroby šperků v Soulu od 26. 1. do 24. 2. 2018. Při této příležitosti podepsala ředitelka Českého centra Soul Michaela Lee a ředitel Centra pro podporu výroby šperků v Soulu I Hwang-džä memorandum o spolupráci mezi oběma institucemi.

06. 12. 2018

Setkání s českými autory

Autoři Michal Ajvaz, Marek Šindelka a Bianca Bellová se osobně setkali s návštěvníky Mezinárodního knižního veletrhu v Soulu dne 22. 6. 2018.

Videa

Video placehodler