Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

3.11.2015

Česká kavárna - Večer české vědy

Česká kavárna je vzdělávací projekt organizovaný Českým centrem Soul a Katedrou českých a slovenských studií na Univerzitě zahraničních studií v Jonginu. Jeho cílem je korejským studentům bohemistiky přiblížit českou kulturu interaktivní formou. Letošní již třetí setkání bude věnováno české vědě a inovacím. Studenti mají možnost seznámit se nejenom s nejvýznamnějšími českými vědci, ale také nejúspěšnějšími inovacemi poslední doby. Součástí programu je také soutěž, jež prověří vědomosti studentů z této oblasti.

EUNIC - Život a města v poválečné Evropě

Po dobu 5 týdnů, od 17. října do 14. listopadu 2015, poběží v Historickém muzeu Soulu filmový festival EUNICu pod názvem Život a města v poválečné Evropě, který také iniciovalo ČC Soul. Česká republika bude mít čest celý festival zahájit promítáním filmů Tmavomodrý svět a Habermannův mlýn.

Výběrová řízení - Paříž, Soul, Tokio

Česká centra, příspěvková organizace MZV ČR, vyhlašují výběrové řízení na obsazení místa ředitele/ředitelky Českého centra Paříž, Českého centra Soul a Českého centra Tokio.

5.10.2015    |    9.10.2015

Česká účast na Veletrhu scénických umění v Soulu 2015

České centrum Soul a Divadelní ústav budou společně prezentovat současná česká scénická umění na Mezinárodním veletrhu scénických umění v Soulu. Kromě tradičního veletržního stánku se v sekci PAMS Link odehrají dvě živá představení Divadla Continuo, které uvede v Mapo Arts Center ve dnech 7. a 8. 10. 2015 svoji inscenaci Den osmý. V rámci prezentace se také poprvé představí nová výstava IDU České loutkové divadlo 3x jinak. Prostor dostanou i umělečtí ředitelé dvou významných loutkových scén – Dominika Špalková z Divadla DRAK a Stanislav Doubrava z Naivního divadla Liberec.

Kalendář

Kalendář

ČESKÁ CENTRA

Novinky

Galerie
Videa

Videa

Video placehodler