Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

22.9.2020    |    27.9.2020

ACEP2020

V nejprestižnější korejské galerii Hangaram Art Museum v Soulu se koná kolektivní výstava umělců s vývojovými vadami pod názvem ACEP2020 (Arts and Cultural Exchange Project: Special Exhibition for Korea-EU artists with developmental disabilities in Korea). V termínu 22. – 27. září představí své práce více než 70 výtvarníků z Koreje a zemí Evropské unie. Kromě zástupců Německa, Velké Británie, Rakouska, Litvy a Chorvatska budou na výstavě také uvedena díla 4 českých umělců – Dagmar Filípkové, Marie Kůsové, Karla Pajmy a Vojtěcha Šůry. Cílem projektu je poskytnout hendikepovaným umělcům prostor pro prezentaci vlastních děl a zvýšit tak jejich sebevědomí jako profesionálních umělců. Poslání projektu také vyjadřují tři sekce, do kterých je výstava pod tituly Štěstí, Láska a Naděje rozdělena. Výstava bude ke zhlédnutí dvakrát denně v online podobě na Instagramu. Vždy v 11 hodin dopoledne proběhne živá prohlídka a v 17 hodin bude promítnut záznam. Výstavu pořádají korejské organizace HumanAid a Social Walk a magazín HumanAid Post ve spolupráci s Delegací EU v Soulu, místními zastupitelskými úřady zúčastněných zemí a také Českým centrem Soul.

24.8.2020    |    31.12.2020

KORONA OMALOVÁNKY

České centrum Soul a nakladatelství Meander připravily pro korejské děti omalovánky Petra Stančíka a Lucie Dvořákové, aby si tak zkrátily dlouhé chvíle, které v letošním roce tráví povětšinou doma v důsledku pandemie nového typu koronaviru Covid-19. Hlavním hrdinou omalovánek je oblíbená postavička jezevce Chrujdy, který má se svými přáteli z lesa Habřince neustále napilno. V bohatě ilustrovaných příbězích již stačil natočit film, postavit urychlovač a potom zase zpomalovač, vyrazit do vesmíru, najít si životní lásečku, kterou pak zachraňoval v džungli. V omalovánkách dětem radí, jak si poradit se zákeřnou nemocí. Omalovánky jsou v korejském překladu volně ke stažení na stránkách Českého centra Soul.

1.9.2020    |    31.12.2020

ČESKÉ TRADICE A LIDOVÁ ŘEMESLA

Společný projekt Českého centra Soul a lifestylového časopisu Venkov & styl představí v Koreji stále živé tradiční zvyky a lidová řemesla v České republice. Prostřednictvím fotografických sérií uveřejněných na sociálních sítích Českého centra Soul bude mít tak nejširší korejská veřejnost příležitost blíže se seznámit např. s výrobou korálkové výšivky, pletením z přírodního materiálu orobince, podmalbou s obrázky svatých a mnohým dalším. Projekt je pokračováním spolupráce, kterou České centrum Soul s redakcí časopisu Venkov & styl navázalo již letos na jaře při oslavách velikonočních svátků.

Kalendář

ČESKÁ CENTRA

Novinky

Galerie
Videa

Galerie

06. 12. 2019

Workshopy Vendula Chalánková

U příležitosti uvedení výstav 12 světů a Mezitím na jiném místě pozvalo České centrum Soul do Koreje uznávanou výtvarnici a autorku komiksů a literatury pro děti Vendulu Chalánkovou, s  jejíž tvorbou měly příležitost seznámit se nejenom korejské děti ale i jejich rodiče prostřednictvím série workshopů, které proběhly od 22. do 30.6. na stánku ČR na Mezinárodním knižním veletrhu v  Soulu, v  BRT Galerii ve městě Sedžong a na samém závěru také v  Korejském muzeu komiksu v  Pučchonu. Nejmenší účastníci workshopů si technikou koláže vyrobily papírové loutky, pohlednice či magnetky s motivy postaviček Jeníčka a Mařenky z knihy Vyšívané pohádky a ti starší mohli popustit uzdu vlastní fantazii.

06. 12. 2019

Workshopy Lucie Lomová

U příležitosti uvedení výstav 12 světů a Mezitím na jiném místě pozvalo České centrum Soul do Koreje uznávanou českou ilustrátorku knih pro děti a komiksovou autorku Lucii Lomovou, s  jejíž tvorbou měly příležitost seznámit se nejenom korejské děti, ale i jejich rodiče prostřednictvím série workshopů, které proběhly od 25.5. do 2.6. na Festivalu literatury pro děti ve městě Sedžong, následně v  Soulu v  Knihovně informací a kultury Dogok a Gyeongui Line Book Street a na samém závěru také v  Korejském muzeu komiksu v  Pučchonu. Nejmenší účastníci navrhovali nové šaty pro nejslavnější postavičku Lucie Lomové – myšku Anču, ti starší si vyzkoušeli vytvoření komiksového stripu či se naučili autorčině originální metodě vytváření komiksových obrázků pomocí otisků prstů bílou barvou na černém papíře. Autorka svoji tvorbu navíc představila korejským studentům bohemistiky na Korejské univerzitě cizích jazyků v  Jonginu v rámci mimoškolního přednáškového projektu Česká kavárna.

06. 12. 2019

Výstava 1968

Akce: Výstava 1968 Termín: 1.2. – 24.12.2019 Místo: ČC Soul Zdroj: ČC Soul

06. 12. 2019

12 světů - Knihovna Dogok

Akce: Výstava 12 světů Termín: 2.3. – 30.4.2019 Místo: Knihovna informací a kultury Dogok, Kangnam, Soul Zdroj: ČC Soul

Videa

Video placehodler

Program

1.6.2020 0:00 - 29.6.2020 0:00

Docu-Mondays

Místo konání:
Datum:

Od: 1.6.2020 0:00
Do: 29.6.2020 0:00

Organizátor: