Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

09.11.2019

Wind of Change

Již 5. ročník Filmového festivalu EUNICu pod názvem Wind of Change představí celkem 8 evropských filmů, jež zachycují historicky významné události, jež sehráli významnou roli při utváření či naopak zachování jednotlivých evropských států.

15.11.2019

Ucho

Na zahájení fotografické výstavy Pád železné opony organizované Velvyslanectvím ČR v Soulu u příležitosti 30. výročí sametové revoluce uvede České centrum Soul v korejské premiéře trezorový snímek Ucho, který natočil Karel Kachyňa podle scénáře Jana Procházky v roce 1970.

2.9.2019    |    30.11.2019

Moc bezmocných

U příležitosti 30. výročí Sametové revoluce podpoří České centrum Soul historicky první vydání korejského překladu politického eseje Moc bezmocných, který napsal v roce 1978 Václava Havel na paměť Jana Patočky a věnuje se v něm tématu disidentství.

07.10.2019

PAMS

České centrum Soul a Institut umění – Divadelní ústav prezentovali scénická umění z České republiky na Mezinárodním veletrhu scénických umění v Soulu (PAMS), jenž se konal od 7. do 10. října 2019 v divadelní čtvrti Tähak-ro.

Kalendář

ČESKÁ CENTRA

Novinky

Galerie
Videa

Galerie

28. 10. 2019

Alphonse Mucha

Nově otevřená korejská galerie My Art Museum zahájila výstavu světoznámého českého malíře, grafika a designéra Alfonse Muchy. Výstava představuje celkem 234 secesních plakátů, rytin, kreseb, olejomaleb a dalších originálních děl ze soukromé sbírky slavného českého tenisty Ivana Lendla.

28. 10. 2019

Mezinárodní veletrh scénických umění v Soulu (PAMS)

České centrum Soul a Institut umění – Divadelní ústav prezentovali scénická umění z České republiky na Mezinárodním veletrhu scénických umění v Soulu (PAMS), jenž se konal od 7. do 10. října 2019 v divadelní čtvrti Tähak-ro.

19. 12. 2018

Výstava Handmade Dreams pokračuje

S podporou Velvyslanectví ČR v Soulu uspořádalo České centrum Soul a Muzeum šperku v Iksanu výstavu české bižuterie pod názvem Handmade Dreams. Výstava proběhla od 13. března do 8. dubna 2018 v Muzeu šperku v Iksanu. Návštěvníci měli možnost seznámit se se současnými trendy české bižuterie, od tradičních výrobků přes moderní design až po vize reprezentované vítěznými návrhy soutěže Master of Crystal. Při této příležitosti podepsala ředitelka Českého centra Soulu Michaela Lee a ředitel Muzea šperku v Iksanu Čong Won-sop memorandum o spolupráci.

19. 12. 2018

Výstava Handmade Dreams se loučí

České centrum Soul a Fashion Jewelry Town v Tägu uspořádali s podporou Velvyslanectví České republiky výstavu české bižuterie pod názvem Handmade Dreams. Výstava proběhla ve Fashion Jewelry Town v Tägu od 9. do 29. dubna 2018. Návštěvníci měli možnost seznámit se se současnými trendy české bižuterie, od tradičních výrobků přes moderní design až po vize představované vítěznými návrhy ze soutěže Master of Crystal. Při této příležitosti podepsala ředitelka Českého centra Soul Michaela Lee a ředitel Fashion Jewelry Town v Tägu Kim Tchä-hjong memorandum o spolupráci v oblasti výroby bižuterie a šperků.

Videa

Video placehodler