Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Novinky

Všechny novinky

Na Pusanském mezinárodním filmovém festivalu byly představeny dva tuzemské filmy

Na Mezinárodním filmovém festivalu v jihokorejském Pusanu byly uvedeny dva filmy - koprodukční slovensko-český snímek Budiž světlo režiséra Marka Škopa a Tiché doteky režiséra Michala Hogenaura.

 

Na Mezinárodním filmovém festivalu v jihokorejském Pusanu byly promítnuty dva filmy - koprodukční slovensko-český snímek Budiž světlo režiséra Marka Škopa a Tiché doteky režiséra Michala Hogenaura. Snímky byly podpořeny Státním fondem kinematografie.

Budiž světlo, rež. Marko Škop

Milan (40) má tři děti a jezdí pracovat do Německa, aby svojí rodinu uživil. Když se na Vánoce vrátí domů, zjistí, že jeho nejstarší syn Adam je členem polovojenské mládežnické skupiny. Syn je zapletený do šikanování a smrti spolužáka. Otec se rozhoduje, jak by se měl zachovat. Společně s manželkou Zuzkou při tom zjišťují skutečnou pravdu o synovi, o své rodině, o sobě samých, a také o společnosti kolem nich.

Datum premiéry / 10 října 2019

 

Tiché doteky, rež. Michal Hogenauer

Mia začíná pracovat v zahraničí jako au-pair v rodině z vyšší vrstvy. Musí se starat o honosný dům, a především o desetiletého Sebastiana. Mladá dívka postupně přijímá zvláštní pravidla nového domova. Skrze systematickou manipulaci však začne popírat svou dřívější morálku i vztah se svěřeným dítětem. Podaří se Mie dostat se z náruče radikální rodinné komunity?

Datum premiéry / 03 října 2019

 

Mezinárodní filmový festival v jihokorejském Pusánu, založený v roce 1996, je nejvýznamnějším festivalem v Asii a byl prvním mezinárodním festivalem v Jižní Koreji. Přestože má festival pouze jednu soutěžní sekci a ta je určená prvním a druhým filmům asijských tvůrců, spojuje filmový festival s filmovým průmyslem a je vstupní bránou na asijský filmový trh.