Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

19.6.2013 0:00 - 23.6.2013 0:00

Argo na Seoul International Book Fair

Přední české nakladatelství Argo se zúčastní mezinárodního knižního veletrhu v Jižní Koreji, Seoul International Book Fair.

Argo je prvním českým nakladatelstvím, které se ve spolupráci s překladatelským institutem LTI of Korea rozhodlo vydat edici moderní a soudobé korejské literatury v češtině. V loňském roce oslavilo Argo, založené krátce po Sametové revoluci, výročí 20 let od zahájení činnosti. Se svými více než 2 000 tituly vydanými od roku 1992 se Argo stalo významným českým nakladatelstvím. Je proslulé širokou škálou literárních titulů, zahrnujících prózu, poezii, literaturu faktu, literaturu uměleckou i komerční. Mezi autory vydanými v Argu nalezneme jména jako Haruki Murakami, Paulo Coelho, Robert Fulghum, Umerto Eco či Cormac McCarthy, stejně jako jména úspěšných českých spisovatelů, jakým je například Miloš Urban. V této souvislosti je zajímavé připomenout, že román Miloše Urbana Sedmikostelí vyjde v korejském překladu na sklonku letošního roku. Knihy vydávané v Argu si během let vysloužily široké uznání včetně řady literárních cen na domácím i mezinárodním poli. Díky kvalitě a úspěchu publikovaných titulů si Argo vydobylo vedoucí pozici na českém knižním trhu.

Navštivte společný stánek Arga, Českého centra Soul a Velvyslanectví ČR v Korejské republice na Seoul International Book Fair.

Místo konání: COEX http://www.coex.co.kr/

Organizátor: www.sibf.or.kr, www.argo.cz, www.mzv.cz/soul

Místo konání:

COEX Hall A, B

Datum:

Od: 19.6.2013 0:00
Do: 23.6.2013 0:00

Organizátor:

Spoluúčast


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala