Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

27.5.2014

Česká filharmonie v Kulturním centru města Sǒngnam

V rámci asijského turné a projektu „Rok české hudby 2014“ vystoupí Česká filharmonie s dirigentem Jiřím Bělohlávkem 27. května 2014 v Kulturním centru města Sǒngnam, které se nachází v těsné blízkosti korejského hlavního města Soulu. Během koncertu zazní Smetanova Vltava, Brahmsův Klavírní koncert č.1 či Dvořákova Symfonie č.6. Po vystoupení v Koreji bude Česká filharmonie pokračovat dále do Šanghaje, Pekingu, Hongkongu a Kuangčou.

Rok české hudby 2014 je programem pro podporu české hudební kultury všech žánrů a druhů. Vychází z tradice výročí významných skladatelů, interpretů a organizací v letech zakončených čtyřkou (B. Smetany, A. Dvořáka, L. Janáčka, J. Suka a dalších). Oporou programu jsou projekty významných národních uměleckých organizací (Česká filharmonie, Národní divadlo, Národní muzeum, Národní galerie a další), regionálních profesionálních divadel a orchestrů a mezinárodních festivalů.
Jeho podtitulem je „tvořivost a spolupráce“. Uměleckou záštitu nad programem přijali mezzosopranistka Magdalena Kožená a Sir Simon Rattle, šéfdirigent Berlínské filharmonie. Čestným presidentem je šéfdirigent České filharmonie Jiří Bělohlávek. Projekt se koná s finanční podporou Ministerstva kultury ve spolupráci s Ministerstvy školství, mládeže a tělovýchovy, Ministerstva zahraničí a Ministerstva pro místní rozvoj.

Více informací k Roku české hudby 2014 na: www.rokceskehudby.cz.

Vystoupení České filharmonie s dirigentem Jiřím Bělohlávkem na konci května představuje vrchol letošní koncertní sezóny v Kulturním centru Sǒngnam. Naváže na koncert Skotského komorního orchestru a italského ansámblu Il Giardino Armonico. Kulturní centrum města Sǒngnam (Seognam Arts Center) bylo otevřeno v roce 2005 a spravuje jej Kulturní nadace města Sǒngnam (Seongnam Cultural Foundation). Je multifunkčním kulturním komplexem zahrnujícím operu, koncertní síň, divadlo, galerii a mediální centrum. Hlavním cílem centra je přinést obyvatelům města domácí ale i zahraniční kulturu a umění. Za krátkou dobu existence navštívilo centrum několik miliónů návštěvníků, kteří měli možnost shlédnout i řadu významných zahraničních umělců.

Lístky na koncert České filharmonie k zakoupení na:

http://www.snart.or.kr/main/main#/show/show_02?menu_type=view&SNA_SHOW_IDX=3678

Místo konání:
Seongnam Arts Center
Datum:

27.5.2014

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala