Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

5.10.2015 - 9.10.2015

Česká účast na Veletrhu scénických umění v Soulu 2015

České centrum Soul a Divadelní ústav budou společně prezentovat současná česká scénická umění na Mezinárodním veletrhu scénických umění v Soulu. Kromě tradičního veletržního stánku se v sekci PAMS Link odehrají dvě živá představení Divadla Continuo, které uvede v Mapo Arts Center ve dnech 7. a 8. 10. 2015 svoji inscenaci Den osmý. V rámci prezentace se také poprvé představí nová výstava IDU České loutkové divadlo 3x jinak. Prostor dostanou i umělečtí ředitelé dvou významných loutkových scén – Dominika Špalková z Divadla DRAK a Stanislav Doubrava z Naivního divadla Liberec.

 

Veletrh PAMS (Performing Arts Market in Seoul), během kterého probíhá divadelní, taneční a hudební festival s národním i mezinárodním programem, se koná každoročně od roku 2005 v Národním korejském divadle. V letošním roce se ovšem veletržní část přesouvá do konferenčních prostor hotelu Mariott.

Vzhledem ke koncentraci akcí zaměřených na živá umění přitahuje veletrh velkou pozornost nejen místní, ale také mezinárodní odborné veřejnosti z Dálného Východu a z dalších zemí evropského či amerického kontinentu.

Více informací zde.

PAMS Link

Divadlo Continuo: představení Den osmý ∣ 70min

7. a 8. 10. 2015 ∣ 20:00 ∣ Mapo Art Center

Inscenace Osmý den získala ocenění na festivalu Skupova Plzeň 2014.

Nejstarší písemné zmínky lidské historie - fragmenty mýtů oblasti starověkého Blízkého východu nabídly výchozí materiál k nové inscenaci divadla Continuo. Den osmý je vlastně jakýsi prapříběh o dvojznačnosti lidského bytí. O touze člověka po nesmrtelnosti a překonání pozemského údělu na jedné straně, na straně druhé o jeho trvalé inklinaci k nízkosti, přízemnosti, závisti, strachu a zlobě. Dramatizací a přetavením původních mytologických motivů vznikla inscenace spojující prvky fyzického a loutkového divadlo za doprovodu živé hudby.

Více informací na stránkách divadla Continuo.

Místo konání:

Seoul

Datum:

Od: 5.10.2015
Do: 9.10.2015

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala