Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

7.2.2014 - 4.5.2014

Fotografie Václava Jiráska

První výstava roku 2014 v Českém centru Soul představí dílo jednoho z nejvýznamnějších soudobých českých umělců v oblasti fotografie, Václava Jiráska. Výběr zahrnuje díla napříč autorovou tvorbou od roku 1992 do dneška z různých fotografických cyklů jako Narrative - Mystique, The Infection or Industria. Poprvé byly Jiráskovy fotografie v Koreji vystaveny v rámci skupinové výstavy soudobých českých a slovenských fotografů (Post-Avantarde Czech & Slovakia's Contemporary Photo Art Works) v roce 2011 v Lotte Galerii.

Václav Jirásek se narodil roku 1965 v Karviné a vystudoval malbu na Akademii výtvarných umění v Praze. Ve fotografii je autodidakt. Je jedním ze zakládajících členů umělecké skupiny Bratrstvo (malba, fotografie, hudba), se kterou anonymně vystavoval. Od roku 1994 do současnosti pracuje převážně s médiem fotografie bez tematického vymezení. Společným jmenovatelem jeho prací je zájem o mystérium, manipulaci, kýč, masku, ironii, dekadenci a recyklaci umění. Umělcova tvorba byla prezentována na řadě samostatných i skupinových výstav v České republice a v zahraničí. Jeho díla jsou součástí sbírek v Evropě i v USA.

„Jiráska celoživotně fascinuje tajemství – kamufláž, mimikry, maska jako mystérium, které chceme rozkrýt, ale taky maska jako ikon tváře, momenty, kde se archetyp ´odchýlí směrem k okouzlení pomíjivými tvary´ a naopak.“ (z textu od Michala Nanoru)

Místo konání:

17, Gyeonghuigung 1-gil, Jongno-gu, Seoul, 03176 Republic of Korea
03176 Soul
Korejská republika

Datum:

Od: 7.2.2014
Do: 4.5.2014

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala