Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

29.12.2017 0:00 - 28.1.2018 0:00

From A Line

Kim Čong-jongova galerie v Soulu zahájila výstavu české malířky Michaely Žemličkové. Jedná se o vůbec první výstavu zahraničního autora v této galerii a první výstavu této české výtvarnice v Koreji. Výstava představuje na 70 prací z mnoha cyklů – Bílé hedvábí, Černý samet, Akty či Zlaté trio. Výstava potrvá do 28. ledna 2018.

Michaela Žemličková žije a tvoří v Českých Budějovicích. Studovala u akademického sochaře a pedagoga Františka Postla. Ve své tvorbě používá klasický způsob kresby perem, štětcem a černou tuší na ručních a akvarelových listech. Její práci charakterizují minimalistické výrazové prostředky, jednoduchá čistá linie, elegantní křivky, lehkost a spontánnost. Originálním stylem kresby „jedním tahem“ vytváří černobílé obrazy vyjadřující nadhled a radost ze života. Inspiraci hledá v běžném životě, okolním prostředí a nejrůznějších osobních prožitcích a situacích. Většina prací zachycujících ženskou postavu odhaluje typicky ženské vlastnosti, jakými jsou něha, jemnost, elegance, zároveň ale vyjadřuje i ženské touhy a vášně. Michaela Žemličková dlouhodobě spolupracuje s galerií La Femme v Praze. Její kresby jsou zastoupeny v soukromých sbírkách a galeriích doma i v zahraničí. Pravidelně také vystavuje v České republice a mnoha dalších zemích po celém světě (Slovensko, Rakousko, Německo, Itálie, Belgie, Albánie atd.). Je autorkou pamětního listu hlavního města Prahy a ilustrovala řadu časopisů a knih.    

Více informací: http://www.michaela-zemlickova.cz/index.php

Kim Čong-jongova galerie nacházející se v klidné části Soulu přímo pod horami nedaleko centra byla otevřena v roce 2002 u příležitosti 20. výročí úmrtí jednoho z nejvýznamnějších korejských sochařů 2. poloviny 20. století Kim Čong-jonga. Založena byla k uctění památky tohoto význačného korejského umělce s cílem podporovat mladé začínající korejské sochaře. V roce 2010 byla k původní budově Pulgakčä, kde je umístěna stálá expozice Kim Čong-jongových prací, přistavěna nová budova Samiru, ve které pravidelně probíhají krátkodobé výstavy nejrůznějších korejských výtvarníků. Součástí galerie je také archiv s odbornými materiály a kavárna. Galerie navazuje na odkaz Kim Čong-jonga a věnuje se také vzdělávání. 

Více informací: http://kimchongyung.com/en/

 

Místo konání:

Datum:

Od: 29.12.2017 0:00
Do: 28.1.2018 0:00

Organizátor:


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala