Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

16.11.2019 - 1.12.2019

Pád železné opony

U příležitosti 30. výročí sametové revoluce se v Asan Institute for Policy Studies v Soulu koná fotografická výstava pod názvem Pád železné opony. Prostřednictvím snímků předních českých, slovenských, polských, maďarských, rumunských, bulharských a německých fotografů podává svědectví o pádu socialistického bloku v roce 1989. Akci, jež potrvá až do 1. prosince letošního roku, pořádá Velvyslanectví ČR v Soulu ve spolupráci s Kanceláří prezidenta republiky, Správou Pražského hradu, zastupitelskými úřady zemí V4 a Českým centrem Soul.

Výstava představuje výběr fotografií ze stejnojmenné výstavy, která se koná od konce května do konce listopadu letošního roku v Letohrádku královny Anny a v Královské zahradě na Pražském hradě. Na sedmdesát snímků zachycuje klíčové události v časové chronologii od ledna do prosince 1989 a podává tak autentickou výpověď o době před třiceti lety. Fotografie připomenou pamětníkům osudové chvíle, kterých byli očitými svědky a naopak příslušníkům mladších generací a veřejnosti v zahraničí přiblíží dramatické okamžiky roku 1989, v jejichž důsledku došlo k pádu celého východního bloku.

Část výstavy zaměřenou na listopadové období roku 1989 v tehdejším Československu připravili kurátoři Jaroslav Kučera a Dušan Veselý. Fotografie věnující se událostem v okolních zemích a také dění na domácí půdě ještě před listopadem 1989 vybrala Daniela Mrázková. Mezi tvůrci unikátního výstavního souboru najdeme jména nejenom předních českých a slovenských fotografů, jakými jsou např. Pavel Štecha, Jaroslav Kučera nebo Karol Kállay ale také řady autorů z dalších zemí jako András Bankuti, Krzysztof Miller či Chris Niedenthal.

Název výstavy: Pád železné opony

Termín: 16.11. – 1.12.2019

Otevírací doba: 10:00 – 17:00 (1.12. 10:00 – 12:00)

Vstup zdarma.

 

Místo konání:

AAIPS Gallery, Asan Institute for Policy Studies, 11 Gyeonghuigung 1Ga-Gil, Jongno-Gu, Seoul, Korea

Datum:

Od: 16.11.2019
Do: 1.12.2019

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala