Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

18.5.2020 0:00 - 4.6.2020 0:00

Pražské jaro exkluzivně u vás doma

Od 18. 5. 2020 nabídne síť Českých center významný hudební festival on-line do celého světa

Pražské jaro je mezinárodním festivalem vážné hudby s nejdelší tradicí v České republice a doposud nemá na české hudební scéně srovnání ani co do počtu koncertů. Zároveň patří k nejvýznamnějším a nejstarším hudebním festivalům i v celosvětovém měřítku. Jubilejní 75. ročník bude v letošním roce v mnoha ohledech výjimečný. Proběhne bez živé účasti diváků, avšak jak poznamenává jeho ředitel Roman Bělor:  „Pražské jaro vám ještě nikdy nebylo blíž. Poprvé v pětasedmdesátileté historii můžete zažít všechny festivalové koncerty zvukem i obrazem u Vás doma.“ 

Partnerem festivalu pro zahraničí se pro letošní ročník stala Česká centra spolu s Ministerstvem zahraničních věcí ČR. Celá síť Českých center bude v průběhu trvání Pražského jara prezentovat a sdílet program festivalu včetně jednotlivých vystoupení a koncertů zahraničním divákům prostřednictvím svých webových stránek a sociálních sítí v daném teritoriu.

Generální ředitel Českých center Ondřej Černý k letošní spolupráci uvedl:  „Je pro nás ctí a potěšením ve spolupráci s Ministerstvem zahraničních věcí ČR zprostředkovat zážitek z koncertů letošního Pražského jara, tohoto rodinného stříbra české kultury, tisícům diváků na celém světě!“.

Jedenáct koncertů bude živě přenášeno z pódií pěti pražských koncertních síní a jedné brněnské. Společným zahajovacím koncertem sítě Českých center bude vystoupení Collegia 1704 a Collegia Vocale 1704 pod vedením Václava Lukse z Pražské křižovatky v pondělí 18. 5. ve 20:00 SEČ. Zazní zde program zahrnující skladby mistrů barokní hudby J. S. Bacha, J. D. Zelenky či G. F. Händela.

Pro prezentaci letošního on-line ročníku festivalu vznikl speciální video rozhovor generálního ředitele Českých center Ondřeje Černého s ředitelem festivalu Romanem Bělorem. Diváci se v něm dozvědí, co znamená pro ředitele Pražského jara (ne)rušení živých koncertů a jejich přesun do kyberprostoru, jak osobně vnímá současnou situaci nebo co pro něj znamená partnerství  s Českými centry.

Třebaže se jedná o přímé přenosy, o unikátní hudební zážitek nezůstanou ochuzeni ani diváci ze vzdálených destinací s větším časovým posunem. Prostřednictvím webových stránek www.festival.cz bude možno v záznamu zhlédnout živá vystoupení ještě dva týdny po jejich průběhu.

 

 

Místo konání:
Datum:

Od: 18.5.2020 0:00
Do: 4.6.2020 0:00

Organizátor:

partner


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala