Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

28.5.2018 0:00 - 0:00

Tradiční české loutkové divadlo

České centrum Soul, Velvyslanectví ČR v KR a Kulturní nadace městské části Mapo zvou diváky na tradiční loutkové představení Dřevěný cirkus, které se koná v pondělí 28.5.2018 v 19:30 hodin v Mapo Arts Center v Soulu.

ZÁKLADNÍ INFORMACE:

Představení: Dřevěný cirkus

Soubor: Karromato

Datum a čas: 28.5.2018 19:30

Místo: Play MAC, Mapo Arts Center

Adresa: 28, Daeheung-ro 20-gil, Mapo-gu, Seoul

Vstupenky: 30 000 KRW

Rezervace vstupenek na:

Interpark 1544-1555

Mapo ArtS Center: 02-3274-8600                                    

http://www.mapoartcenter.or.kr/mapoArt/f/jsp/performance/whole_view.jsp?idx=1566&pageNm=whole_list 

KARROMATO

Karromato je profesionální mezinárodní loutkový soubor založený v Praze v roce 1997. Jeho zakládající členové pocházející z České republiky, Maďarska a Španělska a navazují na své předchozí zkušenosti z různých divadelních souborů. Působí jako loutkoherci, výtvarníci i konstruktéři tradičních dřevěných loutek a se svými představeními navštívili již více než 40 zemí v Evropě, Asii i Americe. Soubor vychází především z tradice klasického středoevropského divadla marionet a ve všech svých představeních hledá komunikaci  s divákem bez potřeby slova, založené jak na univerzálnosti humoru a  hudby, tak na síle výrazu, který má sama o sobě každá loutka. Řemeslný postup při výrobě, použití dřeva a detailní dokončení loutek a dekorací vyvolává v divákovi vzpomínky na dětské sny a dobu dávnou minulou. Soubor vychází z přirozené schopnosti marionet uchvátit diváka svým pohybem spojeným s rytmickým, hudebním vyprávěním. Soubor Karromato usiluje o uchování tradice středoevropského divadla marionet, nejenom v podobě muzejních exponátů, ale především jako živé formy současného divadla, která zaujme a pobaví diváky všech věkových kategorií.

Zakládající členové souboru Karromato – Pavla Srncová a Luis Montoto se naučili loutkařskému řemeslu na četných workshopech mnoha starých mistrů nejenom v ČR ale také Španělsku a Itálii. Od roku 1997 vytvořili na 6 inscenací – např. parodii na dvorní opery z 18. století Císařská slavnost, Dřevěný cirkus či Pohádky u krbu. V letech 2011 až 2015 organizovali v jižních Čechách mezinárodní festival loutkového divadla pod názvem Toulavé loutky. Se soubory z Francie a Rumunska spoluorganizovali dva evropské kulturní projekty Vagabondages (2010 – 2012) a Itinerance (2013 – 2015). Vlastní také soukromou sbírku českých marionet, která byla k vidění již v několika zemích. Jejich práce získala uznání na řadě mezinárodních loutkových festivalů. V současné době připravují novou hru Somnium Morientis.   

Soubor Karromato: http://www.karromato.cz/

DŘEVĚNÝ CIRKUS:

Akrobaté, divoká zvířata, klauni…Dřevěný cirkus je loutkovým představením plným imaginace,  energie, dobrého načasování a překvapivých zvratů, které zaujme speciálními triky tradičního evropského divadla marionet z 19. století. Krásné, ručně vyřezávané loutky a tradiční hudba přenese diváky do doby zlatého věku loutkařství. Hra je inspirována  varietními výstupy z 19. století, které bavily publikum během přestávek mezi klasickými dlouhými loutkohrami. Humor jednotlivých akcí, krása dřevěných loutek a tradiční cirkusová hudba, pomáhá vytvořit dobovou atmosféru, která dokáže okouzlit a pobavit i dnešní publikum bez rozdílu věku a národnosti.

Autor: Pavla Srncová

Režisér: Luis Montoto

Scénografie: Szilard Boraros

Herci: Pavla Srncová, Luis Montoto

Délka představení: 50 min.

Určeno všem věkovým skupinám.

Trailer: https://youtu.be/0pj4I9lOHJ4

 

Místo konání:

Mapo Arts Center

Datum:

28.5.2018 0:00 - 0:00

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala