Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

24.7.2019 15:30 - 0:00

Velké dobrodružství Čtyřlístku

České centrum si Vás dovoluje pozvat na korejskou premiéru animovaného filmu Velké dobrodružství Čtyřlístku, která proběhne ve středu 24.7.2019 v 15:30 hodin v Korejském muzeu komiksu v Pučchonu. Projekci filmu pořádá České centrum Soul a Korejské muzeum komiksu za podpory nakladatelství Čtyřlístek a Velvyslanectví ČR. Již druhý film režiséra Michala Žabky o dobrodružstvích čtyř nerozlučných komiksových přátel uvedlo nakladatelství Čtyřlístek u příležitosti 50. výročí vzniku nejoblíbenějšího dětského komiksu v Čechách a 75. narozenin autora Jaroslava Němečka. V České republice byl film uveden do kin v letošním dubnu a na rozdíl od prvního filmu Čtyřlístek ve službách krále (2013) byl na přání autora vytvořen klasickou animací, aby se co nejvíce přiblížil komiksové formě, na kterou jsou čtenáři zvyklí. V Koreji se Čtyřlístek poprvé představil v roce 2016 během výstavy na Mezinárodním festivalu komiksu v Pučchonu. V těchto dnech se může korejská veřejnost s komiksovými hrdiny setkat také na výstavě Mezitím, na jiném místě, jež mapuje stoletou historii českého komiksu. Výstava je ke zhlédnutí až do 4. srpna v Korejském muzeu komiksu v Pučchonu.

Velké dobrodružství Čtyřlístku

animovaný film, ČR, 2019, 72 min., česky s korejskými titulky

Režie: Michal Žabka

Předloha: Jaroslav Němeček

Scénář: Michal Žabka

Hudba: Ivan Doležálek

Hrají: Tereza Bebarová, Jan Maxián, Bohdan Tůma, Jiří Ployhar ml., Miroslav Táborský, Jiří Lábus, Ota Jirák, Petr Rychlý, Jan Vondráček, Petra Jindrová 

Na kraji Třeskoprsk, v malém domku, bydlí čtyři kamarádi. Fifinka, Pinďa, Bobík a Myšpulín u táborového ohně vzpomínají na dobrodružství, která zažili v uplynulém roce. Každý z hrdinů vypráví příběh, který považuje za úplně nejlepší. S Pinďou zažijeme povedený horolezecký výlet na Ďáblův palec, s Myšpulínem napínavé pátrání po ukrutném Vlkodlakovi, s Bobíkem fantastickou cestu do vesmíru a s Fifinkou vánoční návštěvu u malých čertíků. Čí příběh bude nejkrásnější?(Falcon)

 

Místo konání:
Korea Manhwa Museum, Bucheon
Datum:

24.7.2019 15:30 - 0:00

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala