Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

11.11.2015 - 29.12.2015

Výstava figurální kresby Borise Jirků

Prostřednictvím poslední výstavy v letošním roce představí České centrum Soul korejské veřejnosti významného českého malíře Borise Jirků a zároveň uzavře celoroční projekt věnovaný současné české figurální kresbě. Celý projekt byl realizován ve spolupráci se sdružením Figurama a jeho cílem bylo navázat kontakty mezi českými a korejskými výtvarnými školami a navíc zapojit výtvarné školy v Koreji do tohoto projektu.

Vernisáž proběhne 10.11.2015 od 19:00 hodin.

 Boris Jirků patří mezi nejvýznamnější představitele současné české figurální kresby. Po dlouhá léta vyučoval tento obor na pražské VŠUP, v současné době se věnuje jeho výuce na univerzitě v Plzni a Akademii umění v Banské Bystrici (viz níže). Výstava z větší části představí kresby z cyklu Dolce Vita.

 

Biografie

Malíř, sochař, ilustrátor prof. Boris Jirků se narodil 10.dubna 1955 ve Zlíně. V letech 1970 až 1974 absolvoval Střední umělecko průmyslovou školu v Uherském Hradišti a v letech 1974 - 1980 Akademii výtvarných umění , v ateliéru prof.akad.mal. Arnošta Paderlíka. Do roku 1990 učitel LŠU. Vedl 17 let výuku figurální kresby a malby na VŠUP v Praze. Krátce působil jako rektor. Nyní vede výuku figurální kresby a malby na Ústavu umění a designu Západočeské univerzity v Plzni. Současně je vedoucím a garantem doktorandského a magisterského programu – klasická média (figurální – kresba, grafika, ilustrace, malba, plastika) na Fakultě výtvarných umení Akademie umění v Banské Bystrici. Organizuje výstavy FIGURAMA, studentské kresby patnácti univerzit z Evropy a USA. Věnuje se volné kresbě, malbě, grafice, ilustraci, dřevěné a kovové plastice, výtvarným realizacím v architektuře. Zúčastnil se několika desítek kolektivních výstav v ČR i v zahraničí.

http://www.borisjirku.cz/

 

Místo konání:

17, Gyeonghuigung 1-gil, Jongno-gu, Seoul, 03176 Republic of Korea
03176 Soul
Korejská republika

Datum:

Od: 11.11.2015
Do: 29.12.2015

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala