Stáž Soul

České centrum Soul nabízí zájemcům možnost neplacené stáže. Stáž je vhodná především pro vysokoškolské studenty oborů koreanistika, marketing, PR, Arts management apod., kteří v Koreji pobývají na studijním pobytu.

Česká centra jsou příspěvkovou organizací Ministerstva zahraničních věcí ČR zřízenou pro celkovou propagaci České republiky v zahraničí. Na mezinárodním poli prosazují ČR ve všech oblastech umění, kultury, vědy, školství, obchodu a cestovního ruchu. Současně podporují vnímání ČR ve světě jako moderní a kreativní země s bohatou kulturní tradicí. Síť celkem 24 zahraničních zastoupení Českých center je aktivním nástrojem zahraniční politiky České republiky v oblasti veřejné diplomacie.

ZÁKLADNÍ INFORMACE:

Termín stáže:

  • V průběhu celého roku 2020 - 2021.

Délka stáže:

  • Minimální délka stáže je 3 měsíce (delší doba stáže vítána).

Pracovní doba:

  • Dle vzájemné dohody. Obvykle jeden den v týdnu od 9 do 17 hodin.

Místo výkonu stáže:

  • Kancelář Českého centra Soul, případně jiná místa konání akcí.

Náplň stáže:

Náplň stáže je stanovena na základě vzájemné předchozí domluvy dle schopností a znalostí uchazeče.

  • Spolupráce na přípravě a realizaci projektů a akcí pořádaných ČC.
  • Příprava podkladů pro prezentaci projektů.
  • Výpomoc s běžnou administrativní prací.
  • Aktualizace databáze kontaktů.
  • Vyhledávání informací na internetu.
  • Monitoring korejských médií.
  • Práce se sociálními médii.
  • Příprava textů na sociální sítě a webové stránky.
  • Překlady textů z češtiny a angličtiny do korejštiny /z korejštiny do češtiny a angličtiny.

Požadavky:

  • Výborná znalost gramatiky a pravopisu českého jazyka.
  • Písemný projev v českém jazyce na vysoké úrovni.
  • Znalost anglického jazyka na komunikativní úrovni (úroveň B2).
  • Znalost korejského jazyka (Práce zadávána dle úrovně uchazeče. V případě, že je možné zadat práci, k jejímuž výkonu není znalost korejštiny nezbytná, není tento požadavek na uchazeče kladen.).
  • Zájem o českou kulturu a umění.
  • Základní znalost práce na počítači.
  • Spolehlivost, komunikativnost, organizační schopnosti, kreativita a pracovní nadšení.
  • Vítána zkušenost s pořizováním fotografií a audiovizuálních záznamů či prací s grafickými programy.

Nabízíme:

  • Zdokonalení organizačních, prezentačních a jazykových schopností.
  • Získání pracovní zkušenosti v zahraničí.
  • Účast na zajímavých kulturních projektech a akcích.
  • Práce v přátelském týmu ČC Soul.
  • Kontakt se zajímavými lidmi.
  • Rozšíření kulturního přehledu.

V případě zájmu mohou uchazeči zasílat strukturovaný životopis společně s motivačním dopisem v českém jazyce přímo ředitelce ČC Soul Michaele Lee na emailovou adresu lee@czech.cz

S jakýmikoli dalšími dotazy ohledně stáže se mohou zájemci obracet také na výše uvedený e-mail.